Анкета-опитування для визначення потреб внутрішньо переміщених осіб у Вараській МТГ
Номери телефонів для звернень внутрішньо переміщених осіб щодо ідентифікації та координації дій:
+380(67)-67-257-82
-
Закон України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб"
Постанова КМУ "Про облік внутрішньо переміщених осіб"
Постанова КМУ "Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам"
Постанова КМУ "Деякі питання надання матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції"
-
До уваги громадян, які безкоштовно розмістили внутрішньо переміщених осіб!
Нагадуємо, що власник житла (або його уповноважений представник) щомісячно, не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця, повинен звернутися до Департаменту соціального захисту та гідності виконавчого комітету Вараської міської ради (м. Вараш, майдан Незалежності 1, каб. 104), або подати заяву на отримання компенсації в електронній формі на електронну адресу:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Власнику житла у разі подання заяви у паперовій формі при собі мати паспорт громадянина України.
У разі подання повідомлення представником власника, наймачем (орендарем) житла, спадкоємцем, який прийняв спадщину, додатково пред’являється:
– документ, що посвідчує особу;
– документ, що підтверджує повноваження особи як представника власника, наймача (орендаря) житла, спадкоємця, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини – батьками (усиновлювачами).
У разі подання заяви в електронній формі до заяви додаються електронні копії (фотокопії або сканкопії) документів, що підтверджують інформацію, вказану в заяві.
До уваги власників житла, які тимчасово розмістили внутрішньо переміщених осіб (ВПО)!
29.12.2023 року Урядом було внесено зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб.
Дані зміни передбачають обмеження переліку осіб, за розміщення яких заявник має право на компенсацію. Відтепер, втрачають право на отримання компенсації ті громадяни, хто розмістив внутрішньо переміщених осіб з якими вони пов’язані родинними відносинами, споріднення яких засноване на шлюбі та кровному рідстві (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні).
Також, змінено бланк заяви особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат та бланк повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.
Нагадуємо, що заяви про отримання компенсації витрат за тимчасове проживання внутрішньо переміщених осіб подаються щомісяця з 1 по 5 число за адресою: м.Вараш, майдан Незалежності 1, кабінет №104.
Телефон для довідок: 0676725782
Багатоцільова допомога для внутрішньо переміщених осіб
РОБФ "Наше майбутнє" пропонує внутрішньо переміщеним особам багатоцільову допомогу для домогосподарств з розрахунку 600 грн на одну особу.
Дана допомога є компенсацією витрат на придбання продуктів харчування та товарів першої необхідності.
Для отримання багатоцільової допомоги необхідно надіслати засобами поштового зв’язку на адресу РОБФ "Наше майбутнє" пакет документів, а саме:
- Заява
- Анкета
- Згода на обробку даних
- Копія паспорта особи (кожної)
- ІПН копія (кожного)
- Довідка ВПО
- Посвідчення про інвалідність (за наявності)
- Свідоцтва про народження дітей (до 16р.)
- ІПН дітей
- Посвідчення багатодітної матері/батька (за наявності)
- Посвідчення матері-одиначки/батька-одинака (за наявності)
- Реквізити карткового рахунку.
- Чек/квитанція на суму 600 грн. (на кожну особу)
Бланки заяви, анкети та згоди на обробку даних додаються для заповнення.
Адреса для листування: 33013, Рівненська область, Рівненський район, м. Рівне, вул. Кавказька буд.2, 4 поверх.
Департамент соціального захисту та гідності ВК ВМР повідомляє про наявність наборів зимового одягу для дітей віком від 2 до 5 років із числа внутрішньо переміщених осібНабір складається: гумові чобітки, куртка, утеплені штани, термобілизна, кофтинка з рукавом, шапочка, шарф, рукавички, шкарпетки.Отримати набір дитячого одягу можна у приміщенні Вараського центру соціальних служб та послуг за адресою: м-р Будівельників 3 (праве крило, другий поверх), м.Вараш.Графік роботи: понеділок – четвер із 8:00 до 17:15, п'ятниця із 8:00 до 16:00; перерва з 13:00 до 14:00. Телефон для довідок: 0670092626. Для пред’явлення потрібна довідку ВПО.Благодійний проект "Два хліба" від християнської церкви Світло зорі
Усі, хто потребує, 1 раз на тиждень безоплатно можуть отримати хлібобулочні вироби, чай, 1 раз на місяць – продуктовий набір (олія, цукор, крупа тощо). Телефони для реєстрації: 0961274623 – Надія, 0964282058 – Ілона.
-
З метою реалізації прав внутрішньо переміщених осіб, визначених Законом України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", Рішенням виконавчого комітету Вараської міської ради №144-РВ-24 від 23.04.2024 року утворено Координаційну раду з питань внутрішньо переміщених осіб. Також даним Рішенням затверджено її особовий склад та Положення про раду.
Координаційна рада з питань внутрішньо переміщених осіб утворена для підтримки та координації роботи по забезпеченню прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, а саме ефективної взаємодії між органами виконавчої влади, правоохоронними органами, громадськими об’єднаннями, організаціями та установами, що залучають до своєї діяльності волонтерів, гуманітарні організації для вирішення питань соціального характеру.
Склад Координаційної ради з питань ВПО
Положення про Координаційну раду з питань ВПО
16.11.2023 відбулося перше засідання Координаційної ради. Присутні обговорили основні засади діяльності Координаційної ради, а також, питання пов’язані із поширенням корисної інформації для внутрішньо переміщених осіб на сайті Вараської міської ради та інших медіа-ресурсах міста.
Департаментом соціального захисту та гідності було презентовано "Дорожню карту для ВПО", у якій розміщено інформацію про порядок отримання довідки ВПО та допомоги на проживання, отримання соціальних та освітніх послуг, а також медичної допомоги. Присутні представники різних установ та організацій міста запропонували додати інформацію до "Дорожньої карти". Зокрема, щодо порядку отримання статусу "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів", військового обліку, гуманітарної допомоги.
Також, на засіданні обговорили необхідність створення анкети-опитувальника на сайті Вараської міської ради, для визначення потреб ВПО.