Дорожня карта для внутрішньо переміщених осіб Вараської міської територіальної громади
- Інформація про лікарів Центру надання первинної медичної допомоги
- Інформація про лікарів Вараської багатопрофільної лікарні
Стипендія обдарованим особам з інвалідністю
Розпочався прийом документів потенційних кандидатів на отримання стипендії від голови Рівненської ОДА та голови Рівненської облради.
Обдаровані та соціально активні люди з інвалідністю, яких обере конкурсна комісія, отримуватимуть по 1000 гривень щомісяця упродовж року. Таку стипендію призначають вже п’ятий рік поспіль.
Як розповіли в департаменті соціальної політики ОДА, на стипендію можуть претендувати особи з інвалідністю, які проявили себе і досягли успіху в науковій діяльності, у творчості чи мистецтві, у спорті, у громадській, а також соціальній діяльності.
Запропонувати кандидатів повинні обласні громадські об’єднання осіб із інвалідністю, які зареєстровані і діють в Рівненській області. Документи прийматимуть до 1 листопада 2023 року за адресою: м. Рівне, вул. Словацького, 1.
Деталі за посиланням.
Для батьків дітей з інвалідністю!
На сьогоднішній день через органи соціального захисту населення реалізуються державні програми безоплатного забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами:
– отримання реабілітаційних послуг за державною бюджетною програмою "Реабілітація дітей з інвалідністю";
– комплексна реабілітація дітей з інвалідністю в Вараському міському центрі реабілітації осіб з інвалідністю.
Надання реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю в рамках державної бюджетної програми "Реабілітація дітей з інвалідністю", визначає Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. № 309.
До переліку реабілітаційних установ, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практик и включено 91 реабілітаційний заклад.
Реабілітаційну установу, у якій дитина проходитиме реабілітацію, обирає один із батьків чи законний представник дитини з інвалідністю.
З переліком реабілітаційних установ можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах:
Послуги з реабілітації надаються безкоштовно в межах граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини, та визначаються за ступенем обмеження життєдіяльності і не можуть перевищувати:
- для дітей з І та ІІ ступенем обмеження – 16 тис. гривень;
- для дітей з ІІІ ступенем обмеження – 25 тис. гривень.
Виплата одноразової матеріальної допомоги учасникам заходів із забезпечення національної безпеки і оборони.
Одноразова матеріальна допомога надається на підставі таких документів:
- особиста заява учасника АТО, учасника заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, який на момент проходження служби в АТО, чи участі у заходах, із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України», був зареєстрований на території Вараської міської територіальної громади;
- копія посвідчення учасника бойових дій або копія довідки згідно з додатком 6 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413, або додаток 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, який затверджений наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402 - у разі, якщо статус учасника бойових дій не встановлено;
- копія паспорта (1-2 сторінки та сторінка місця реєстрації);
- копія ідентифікаційного коду;
- реквізити банку.
Матеріальна допомога надається одноразово.
Звертатись у департамент соціального захисту та гідності, 105 кабінет
(вхід зі сторони відділу РАЦСу).
Телефон для довідок: 3-17-16.
Видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї
Згідно ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років
Посвідчення батьків багатодітної сім’ї та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї є документами, що підтверджують їх статус на право отримання пільг згідно з Законом України «Про охорону дитинства» та іншими законодавчими актами.
- Посвідчення видаються безоплатно.
- Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. У разі досягнення дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
- Строк дії посвідчення визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї і встановлюється з урахуванням перебування в сім’ї не менше трьох дітей у віці до 18 років, діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Для виготовлення посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї подається заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики у паперовій або електронній формі.
До заяви додаються:
- копії сторінок паспорта громадянина України кожного з батьків із даними про прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату видачі паспорта або ID-картки;
- копія посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
- витяг з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання батьків та дітей;
- копії свідоцтв про народження дітей, у разі народження дитини за межами України - копія свідоцтва про народження дитини з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;
- копія свідоцтва про шлюб (не стосується батьків, які не перебувають у шлюбі);
- одна фотокартка (кольорова або чорно-біла) розміром
30 × 40 міліметрів; - у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу – документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків (копія рішення суду із зазначенням місця проживання дитини з одним із батьків після розірвання шлюбу; витяг з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання заявника та дитини, у паперовій або електронній формі; копія судового наказу/рішення суду про стягнення аліментів, у якому зазначено місце проживання дитини; ; копія висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України; копія акта обстеження умов проживання, виданого службою у справах дітей; копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; копія рішення суду про позбавлення батька чи матері батьківських прав, визнання батька чи матері недієздатним (недієздатною), безвісти відсутнім (відсутньою); копія свідоцтва про смерть батька чи матері, копія свідоцтва про народження дитини у разі внесення змін у зв’язку з усиновленням);
- довідки із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання, підтверджуються кожного семестру), у разі навчання дитини за межами України – довідка з навчального закладу з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально. У разі неможливості отримання довідки закладу освіти, заявник подає заяву в довільній формі, в якій зазначає відомості щодо навчання його дитини у відповідному закладі освіти, що підтверджується документально протягом місяця після припинення/скасування надзвичайного або воєнного стану на території України;
Законодавчі акти за посиланнями:
Закон України Про охорону дитинства
Порядок виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї
Звання "Мати-героїня" є почесним званням України.
(ст.10 Закону України "Про державні нагороди").
Присвоєння почесного звання "Мати-героїня" провадиться указом Президента України.
Почесне звання "Мати-героїня" присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-ми річного віку 5-ох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
Порядок присвоєння почесного звання "Мати-героїня".
Представлення до почесних звань та висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств. Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити територіальна громада, організація багатодітних сімей, тощо.
Клопотання про присвоєння почесних звань, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України через відповідні обласні державні адміністрації.
Клопотання про присвоєння почесного звання "Мати-героїня", що порушуються органами місцевого самоврядування згідно із заявою жінки, яка претендує на присвоєння такого почесного звання, розглядаються відповідними місцевими державними адміністраціями протягом місяця з дати надходження такої заяви.
Перелік необхідних документів.
Жінка до заяви подає такі документи:
- копія паспорта громадянина України, копія паспортного документа іноземця та документа, що підтверджує місце перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України на законних підставах;
- копії свідоцтв про народження дітей;
- копії документів про освіту дітей;
- характеристика жінки (матері) з основного місця роботи, характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається, або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо);
- виданий відділом поліції документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ;
- витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років;
- подання (клопотання) підприємства, установи, організації на ім’я міського голови щодо представлення багатодітної матері до присвоєння почесного звання «Мати-героїня;
- протокол підприємства, установи, організації (зборів трудового колективу), які представляють до присвоєння почесного звання «Мати-героїня»;
- за наявності та за бажанням матері - копії грамот, дипломів, подяк, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей.
Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення встановленого зразка.
Жінка, якій присвоєно почесне звання «Мати-героїня» має право на виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому присвоєно почесне звання.
Як отримати статус внутрішньо переміщеної особи та довідку про взяття на облік ВПО?
- Через портал «ДІЯ»;
- Звернувшись із заявою до департаменту соціального захисту та гідності виконавчого комітету Вараської міської ради (104 каб);
- Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Хто може отримати статус внутрішньо переміщеної особи?
- Особи що мали зареєстроване місце проживання/ фактичне місце проживання /працювали на території населених пунктів, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі – Перелік);
- Особи, які відбували (відбувають) покарання у місцях позбавлення волі та мали (мають) зареєстроване місце проживання на територіях, що включені до Переліку
- військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу), які проходили військову службу та мали зареєстроване місце проживання на територіях, що включені до Переліку;
- студенти, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, які перемістилися з територій, на яких ведуться бойові дії, або з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій, включених до переліку;
- особи, житлові приміщення яких зруйновані або стали непридатними для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації, що підтверджується відповідним актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири);
- неповнолітні діти, які отримали паспорт громадянина України, незалежно від наявності (відсутності) реєстрації місця проживання, якщо інформацію про них внесено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам
Надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з територій, які включено до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією та щодо яких не встановлено дату закінчення бойових дій.
Розмір допомоги на проживання:
- для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень;
- для інших осіб - 2000 гривень.
Для отримання допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб необхідно:
- Скористатися за стосунком «ДІЯ» з мобільного;
- Звернутися до із заявою до департаменту соціального захисту та гідності виконавчого комітету Вараської міської ради (104 каб).
Компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб
Згідно з Порядком компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, власники житла, які поселили у себе переселенців на безоплатній основі, можуть отримати компенсацію на покриття житлово-комунальних послуг в сумі 17.77 гривень за кожен людино-день.
Для цього власник житла з усіма необхідними документами звертається до Департаменту соціального захисту та гідності (104 каб) для складання відповідної заяви.
Також, власники житла зобов’язані щомісяця з 1 по 5 число подавати звіти у встановленій формі про кількість осіб, що проживають та людиноднів, що підлягають компенсації. Також власники житла зобов’язані повідомляти про поселення та вибуття ВПО з відповідних житлових приміщень.
Інформація щодо змін в законодавстві
Кабінет Міністрів України змінює порядок виплат допомоги на проживання для ВПО:
- термін виплат становить 6-12 місяців (для тих, хто отримував допомогу до 01.08.2023, автоматично продовжено термін на 6 міс);
- допомогу отримують діти, народжені після переміщення в сім’ях ВПО;
- допомогу перестануть отримувати ті, чий майновий стан не потребує такої підтримки.
Це такі категорії громадян:
- які придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
- які придбали на суму більше 100 тис. грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
- які ають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;
- які придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;
- які мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв.м на одного члена сім’ї.
- сума виплат залишається без змін.
- виплати будуть здійснюватися 15 та 28 числа кожного місяця.
детальна інформація за посиланням.
Про діючу Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на 2021-2025 роки
Департамент соціального захисту та гідності виконавчого комітету Вараської міської ради інформує про діючу Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на 2021-2025 роки, на умовах співфінансування, затверджену рішенням Вараської міської ради від 15.12.2020 №38 (зі змінами).
Програма спрямована розв’язання проблеми забезпечення житлом осіб, які перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті Вараської міської ради та які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС шляхом надання одноразової адресної допомоги на придбання житла на умовах співфінансування, у розмірі 200 000 (двісті тисяч гривень).
Право на отримання адресної допомоги мають учасники антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, які:
1) на момент звернення за адресною допомогою мають зареєстроване місце проживання в межах територіальної громади;
2) не мають у власності земельної ділянки та не використали своє право на приватизацію земельної ділянки з цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» на території України, окрім тих земельних ділянок, які були набуті у власність шляхом спадкування, дарування, купівлі-продажу тощо, що підтверджується відповідними документами;
3) не були забезпечені житлом чи не отримували грошову компенсацію на придбання житла як учасники антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС за рахунок коштів Державного бюджету України або місцевого бюджету, інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України;
4) перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов за місцем проживання.
Детально ознайомитися із Програмою та Порядком виплати адресної допомоги у новій редакції, затвердженій рішенням Вараської міської ради від 02.12.2022 №1724-РР-VIII, можна на можна на сайті Вараської міської ради або безпосередньо у Департаменті соціального захисту та гідності виконавчого комітету Вараської міської ради (каб.111).
Змінено механізм оплати послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки
11 серпня 2023 року урядом внесено зміни в постанову, якою запроваджено механізм "гроші ходять за дитиною", конкретно, механізм оплати послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Відтепер родини з дітьми, які опинилися в найбільш складних умовах (проживають на територіях, що були в тимчасовій окупації; перебувають у зоні активних бойових дій чи на кордоні з російською федерацією); є малозабезпеченими та мають дітей з інвалідністю (дитина здатна до самообслуговування) та багатодітні сім’ї, зможуть отримувати кошти на оздоровлення та відпочинок. Оздоровлюватися за програмою зможуть діти 7-18 років.
Батькам (особам, які їх замінюють) таких дітей на мобільний застосунок Дія надійде електронне повідомленням про право на отримання коштів для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку. Звернувшись до установи банку, необхідно оформити картку зі спеціальним режимом використання, на яку, протягом місяця, будуть зараховані кошти в розмірі п’яти прожиткових мінімумів (14,165 тис. грн) на дитину. Їх можна буде використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії в карпатському регіоні (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Тернопільська області). Детальний перелік цих закладів за посиланням: http://surl.li/hokke
Більш детальну інформацію можна отримати на сайті ДП ІОЦ Мінсоцполітики (https://rstmo.ioc.gov.ua/mop/e-health)
У разі, якщо у вас не має мобільного застосунку Дія, отримати інформацію можна звернувшись до департаменту соціального захисту та гідності виконавчого комітету Вараської міської ради каб.104.
Видача безкоштовних квитків на відвідування атракціонів
У період з 28 серпня по 11 вересня 2023 року проводитиметься видача безкоштовних квитків на відвідування атракціонів в виїздному парку розваг для дітей з числа сімей:
- загиблих Захисників та Захисниць
- зниклих безвісти (перебувають в полоні)
- військовослужбовців
Безкоштовні квитки будуть видаватись згідно списків наданих управлінням освіти виконавчого комітету Вараської міської ради. Кількість квитків обмежена.
За квитками прохання звертатись до Департаменту соціального захисту та гідності, що знаходиться в приміщенні міської ради (вхід від ЗАГС) каб.105 в робочі години: понеділок – четвер з 8 до 17.15, п’ятниця з 8 до 16.00. Обідня перерва з 13.00 -14.00. Консультація за телефоном 0676725782