Вараські рятувальники розповідають що робити у разі виникненні пожежі у власному автомобілі.
Транспорт повністю вигорає в середньому за 5-10 хвилин, тому основним фактором є ліквідація вогню на початковій стадії. Найчастіше в автомобілі горіння виникає у моторному відсіку, тож ви дізнаєтеся про це відразу зі щедрої кількості диму. Спроби гасіння вогню без вогнегасника малоефективні.
У кожному автомобілі повинен бути вогнегасник в робочому стані. Також варто звертати увагу на його термін придатності. Необхідно періодично проводити візуальні огляди стану електрогосподарства та інших частин автомобіля, пов'язаних з підвищеним ризиком виникнення пожежі, при необхідності звертатися до фахівців. Не допускати перебування дітей без нагляду дорослих в салоні автомобіля, а також зберігання джерел запалювання (сірники, запальнички).
Що робити, якщо ваше авто все ж загорілось?
- потрібно негайно вимкнути запалення, з’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль;
- забезпечити швидку евакуацію пасажирів;
- зателефонувати до Служби порятунку за номером "101";
- при змозі, приступити до гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;
- найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників та вогнегасячих засобів таких як, пісок, кошма та сніг (взимку). Попросіть допомоги в оточуючих;
- гасити вогонь необхідно з навітряної сторони, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я;
- при гасінні палива, що витікає, необхідно подавати вогнегасячу речовину знизу вверх;
- небезпечно гасити вогонь в забрудненому одязі (промаслений, просочений парами пального) і якщо руки були змочені пальним.