КП "Вараштепловодоканал" роз’яснення щодо "Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг", із яким запрошуємо ознайомитися споживачів послуг комунального підприємства.
У зв'язку з введенням в дію з 01.05.2019 року Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 09.11.2017 року № 2189-VIII та на виконання Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" від 2.06.2017 року № 2119-VIII Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України була розроблена "Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг", затверджена наказом № 315 від 22.11.2018 року (далі Методика розподілу) Законом України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" від 22.06.2017 року № 2119-VIII передбачено, що споживачі багатоповерхових будинків повинні сплачувати за весь обсяг спожитої холодної та гарячої води (100%), який надійшов до будинку, згідно показників загальнобудинкового приладу обліку (вузла комерційного обліку).
Одним з основних принципів Методики розподілу є принцип визначення та розподілу небалансу – тобто різниці між обсягом холодної та гарячої води, виміряним загальнобудинковим приладом обліку (комерційний вузол обліку) та сумарним обсягом спожитої холодної та гарячої води за показниками квартирних (індивідуальних) приладів обліку:
- для будинків, де всі приміщення (на 100%) обладнанні квартирними (індивідуальними) приладами обліку: різниця, яка виникає між обсягом за показниками загальнобудинкового приладу обліку та сумарним обсягом води (за показниками всіх квартирних водомірів в багатоповерховому будинку) розподіляється між всіма споживачами пропорційно спожитому обсягу холодної та гарячої води;
- для будинків, де частина приміщень не обладнана квартирними (індивідуальними) приладами обліку холодної та гарячої води: розподіл різниці, яка виникає між обсягом за показниками загальнобудинкового приладу обліку та сумарним обсягом води (за показниками всіх квартирних водомірів в багатоповерховому будинку) відбувається між споживачами, які не мають квартирних водомірів (сплачували раніше за нормами питного споживання) пропорційно кількості осіб, які фактично користуються послугами з постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення.
Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг стосується в першу чергу тих споживачів, чиї приміщення не обладнані квартирними лічильниками гарячої та холодної води. На сьогодні таких споживачів по місту Вараш майже 4 %.
Отже, різниця між обсягом за показниками загальнобудинкового приладу обліку та сумарним обсягом води за показниками квартирних лічильників води (в разі її виникнення) розподіляється між споживачами, в яких немає лічильників води і може становити 12-20 % від загального споживання.
КП "ВАРАШТЕПЛОВОДОКАНАЛ"ВМР в черговий раз звертається до споживачів послуг з постачання гарячої води, централізованого водопостачання, водовідведення з проханням не гаяти часу та терміново встановлювати квартирні лічильники холодної та гарячої води тим споживачам, які їх досі не мають . Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, а також підзаконні акти, які він передбачає, лише ще раз наголошують на цій умові, що приміщення повинні бути обладнані приладами обліку (лічильниками).
Купуючи квартирний прилад обліку води, слід пам'ятати, що він повинен відповідати вимогам "Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 163 від 24.02.2016 року.
Дія Технічного регламенту розповсюджується на прилади обліку води – загальнобудинкові та квартирні.
Квартирний лічильник гарячої та/або холодної води повинен супроводжуватися ксерокопією декларації, наявність якої підтверджує його відповідність Технічному регламенту, ксерокопією сертифікату відповідності засобів вимірювальної техніки, і мати метрологічне маркування. Крім того, лічильник для гарячої води у нашому місті повинен витримувати температуру не менш ніж 90ºC, в іншому випадку він може дуже швидко вийти з ладу.
Купуючи прилади обліку води, які виготовлені на території держав членів Європейського Союзу – Apator Powogaz (Польща), Sensus (Словаччина) перевіряйте наявність сертифікату відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженого типу.
При цьому, наголошуємо на тому, що прилади обліку повинні проходити своєчасну повірку. Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 року № 1747 (далі – Наказ) затверджено Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями. Для приладів обліку гарячої та холодної води відповідно до пункту 38 Наказу міжповірочний інтервал становить 4 роки.
В разі, якщо прилад обліку води не пройшов своєчасної повірки, він вважається таким, що вийшов з ладу і його показання не приймаються до розподілу, відповідно до розд. І, ч. 4, п. 3 Методики розподілу.
Тому, просимо Вас пильно стежити за термінами повірки приладів обліку, які встановлені у Ваших помешканнях. Інформацію щодо повірки квартирних лічильників наведено в рахунках на оплату комунальних послуг.
Крім того, просимо Вас своєчасно, з 25 до 30 число кожного місяця, подавати показання приладів розподільного (квартирного) обліку води.