Послуги із професійної адаптації

Заходи із професійної адаптації надаються особам, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування заходи із соціальної та професійної адаптації можуть надаватися також військовослужбовцям та членам їх сімей.

Професійна адаптація – це заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, надання соціальних послуг у сфері зайнятості, підвищення професійної мобільності та конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення продуктивної зайнятості.

Професійна адаптація, залежно від вибору особою напряму професійного навчання здійснюється у формі:

  • підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничою професією;
  • отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації, проходження спеціалізації, у тому числі із скороченим строком навчання;
  • отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
  • проходження спеціалізації та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, в тому числі навчання на курсах цільового призначення.

Особа для отримання послуг з професійної адаптації звертається до Департаменту соціального захисту та гідності виконавчого комітету Вараської міської ради із заявою в паперовій або електронній формі.

До заяви додаються:

  • копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  • копія (сканкопія/фотокопія) пільгового посвідчення (засвідчена підписом особи);
  • копія (сканкопія/фотокопія) свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження (для членів сімей осіб).

На сьогоднішній день Департамент має змогу вже оплатити навчання військовослужбовця або повнолітнього члена його сім’ї в сумі 14 357,00 грн або проконсультувати та скерувати на безкоштовне навчання до навчального центру Державної служби зайнятості (м. Рівне)

На офіційному сайті Державного центру зайнятості можна самостійно ознайомитись з інформацією щодо професійного навчання, перепідготовки за рахунок коштів Державного бюджету.

Окремою вкладкою з активними посиланнями подано інформацію щодо професійного навчання учасників бойових дій, осіб з інвалідністю.

Онлайн-графік формування груп на всі професії та освітні програми.


 Організація соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни

Зміст пільги

Видача направлення для отримання послуг з соціальної та професійної адаптації

Види соціальної та професійної адаптації:

1. За робітничими професіями здійснюється шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань. 

2. Для осіб з вищою освітою здійснюється шляхом:

- отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації, спеціалізації, у тому числі із скороченим строком навчання;*

- отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (при цьому вартість такого навчання не повинна перевищувати п’ятнадцятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент вступу до закладу освіти).

Хто має право

Наведені нижче категорії осіб в такій пріоритетній послідовності:

 1) особи, щодо яких вже укладені договори, строк дії яких є незавершеним в попередньому бюджетному періоді;

2) особи, працевлаштовані на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, які у зв’язку з цим потребують підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації;

3) особи з інвалідністю внаслідок війни;

4) особи, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

5) члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;

6) члени сімей Захисників та Захисниць України

Необхідні документи

- копія/сканована копія/фотокопія посвідчення, що підтверджує наявність одного із передбачених законом статусів;

- копія/сканована копія/фотокопія свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною);

- копія/сканована копія/фотокопія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю).

Результат

Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними (освітніми) програмами особи отримують документ державного зразка відповідно до законодавства.

У разі підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення особи отримують документ установленого зразка.

Особам, які навчалися професіям, пов’язаним з роботами на об’єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом спеціально уповноважених державних органів, разом із свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації видається посвідчення встановленого зразка про допуск до роботи на зазначених об’єктах.

Періодичність

Один раз на три роки

Куди звертатись

До органу соціального захисту населення за місцем проживання або перебування.

 

Соціальна адаптація - допомога у проведенні аналізу життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв’язання; надання інформації з питань соціального захисту населення; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків, організації денної зайнятості та дозвілля (пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 "Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності").

Професійна адаптація – заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці (пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 "Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності