Відшкодування витрат за проїзд військовослужбовцям, які не мають посвідчення учасника бойових дій, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, членам сімей осіб, які зникли безвісти (перебувають в полоні).

Відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей на 2023-2025 роки, за рахунок коштів бюджету Вараської громади проводиться відшкодування витрат за проїзд міжміським транспортом до будь-якого населеного пункту України і у зворотному напрямку (без врахування пересадок).

Відшкодування здійснюється за проїзд автомобільним або залізничним транспортом – у розмірі 100 % від його вартості. При цьому сума відшкодування витрат за проїзд на одну особу не повинна перевищувати 2500 гривень на рік.

Для отримання відшкодування витрат за проїзд військовослужбовці, які не мають статусу учасника бойових дій, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, члени сімей осіб, які зникли безвісти (перебувають в полоні) мають бути зареєстровані на території Вараської міської територіальної громади не менше 6 місяців до дня звернення.

Відшкодування здійснюється на підставі таких документів:

  • особиста заява;
  • витяг з реєстру територіальної громади;
  • копія паспорту;
  • копія ідентифікаційного коду заявника;
  • проїзні квитки (підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених витрат у зв'язку з проїздом, є розрахункові документи відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг");
  • реквізити рахунку в уповноваженому банку.
  • одного з документів, що підтверджують право отримання відшкодування: 

– для військовослужбовців, які не мають статусу учасника бойових дій: копія довідки згідно з додатком 6 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413;

– для членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України: копія посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України;

– для членів сімей осіб, які зникли безвісти (перебувають в полоні): копія посвідчення безвісти зниклого (за наявності), або копія сповіщення про безвісти зниклого (перебуваючого в полоні), або копія довідки наданої Об’єднаним центром з координації пошуку, або копію акту службового розслідування за фактом зникнення, або наказ командира військової частини про результати службового розслідування за фактом зникнення безвісти.

Для подачі документів та квитків звертатись до Центру надання адміністративних послуг, який тимчасовою знаходиться за адресою: м-р Будівельників 23, м.Вараш (приміщення Вараської міської філії Рівненського обласного центру зайнятості).

За детальною інформацією можна звернутись до Департаменту соціального захисту та гідності ВК ВМР за адресою: майдан Незалежності 1, місто Вараш, кб.105 або за телефоном: (03636) 317 16.

Також, для отримання витягу з реєстру необхідно: направити заяву до Департаменту інформатизації МВС на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або на адресу МВС: м.Київ, вул.Богомольця 10;

до заяви додати копії паспорта заявника та документа, який підтверджує родинні зв’язки з особою, зниклою безвісти. Також додайте копію паспорта чи іншого документа, який підтверджує особу розшукуваного, де чітко видно його особисті дані.

Дані перевіряються впродовж 30 календарних днів. Витяг надсилається на вказану в заяві електронну адресу або ж на зворотну поштову адресу безкоштовно. З питань отримання витягу з реєстру можна звернутися на гарячу лінію МВС за номером: (050) 240-85-29.

Включення до реєстру є єдиним підтвердженням того, що людина вважається зниклою безвісти за особливих обставин. Наявність даних про людину в реєстрі не підтверджує загибель чи перебування в полоні.