За умов рекордно високих температурних показників вкотре застерігаємо через надзвичайно високу пожежну небезпеку вкрай важливо не допустити виникнення пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населені пункти.

За умов рекордно високих температурних показників вкотре застерігаємо через надзвичайно високу пожежну небезпеку вкрай важливо не допустити виникнення пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населені пункти.

Для цього достатньо під час пожежонебезпечного періоду дотримуватися таких правил:

  • не спалювати суху рослинність та її залишки;
  • не розпалювати відкритий вогонь поблизу лісу та на полях;
  • не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

З метою уникнення лиха, рекомендуємо утриматися від відвідування лісів на транспортних засобах. Відпочиваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним і для вас, і для навколишнього середовища.

Спеціалістами відділу екологічного контролю УБВК ВК ВМР з метою недопущення спалювання сухої рослинності та її залишків, а також запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдження на прилеглі території і лісові насадження систематично проводяться рейдові заходи, серед населення проводиться роз’яснювальна робота щодо заборони випалювання сухої рослинності та її залишків.

Нагадуємо і про відповідальність, передбачену законодавством України:

- за знищення або пошкодження рослинності зловмиснику загрожує штраф розміром від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.

- за ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожуватиме штраф у розмірі від 6120 до 12 240 гривень

Люди, які спалюють суху рослинність, мабуть, не до кінця усвідомлюють, що в країні війна і нашій землі і так достатньо пожеж від авіаударів та бомб російських окупантів. Попереджаємо, що в умовах воєнного часу умисний підпал з метою нанесення збитків може прирівнюватись до диверсійної діяльності, що є кримінальним злочином! Такі дії передбачають покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Якщо ви опинилися в осередку пожежі на відкритій місцевості:

  • не панікуйте та не тікайте від полум’я, а йдіть від вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
  • якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, зайдіть у водойму чи накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене;
  • під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не втрачайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу;
  • будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися і травмувати вас;
  • особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі прогари, тому пересувайтеся, за можливістю, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;
  • після виходу з осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та ДСНС про пожежу.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! ПОПЕРЕДИТИ ПОЖЕЖУ НАБАГАТО ПРОСТІШЕ, НІЖ ЗАГАСИТИ!

Відділ екологічного контролю управління безпеки та внутрішнього контролю ВК ВМР