У Вараській громаді представили кандидатів у патронатні вихователі та провели тренінг у межах проєкту "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату", що реалізується спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), МБО "Партнерством "Кожній дитині" та Міністерством соціальної політики.
Учасників тренінгу привітали заступник міського голови м.Вараш Роман Хондока, начальник служби у справах дітей Рівненської ОДА Віктор Марчук та директор Рівненського обласного центру соціальних служб Ананій Бучак.
Начальник служби у справах дітей РОДА Віктор Марчук (зліва), заступник міського голови Роман Хондока (по центру), директор Рівненського обласного центру соціальних служб Ананій Бучак (справа)
"Для нас дуже велике досягнення, що стати патронатними вихователями зголосились аж дві родини. Наші фахівці всебічно допомагатимуть їм, адже ці сім'ї вперше стикатимуться з викликами, які на них чекають після влаштування до них дитини", — наголосив Роман Хондока.
Спеціалісти Рівненського обласного центру соціальних служб провели тренінг для двох сімей, які виявили бажання бути патронатними вихователями та пройшли відповідне навчання, та членів міждисциплінарної команди фахівців, серед яких: спеціалісти Служби у справах дітей, Департаменту соціального захисту та гідності, Управління освіти, ВЦССП, Вараської філії Центру зайнятості, КП "Центр первинної медичної допомоги" та Вараського районного відділу поліції.
Під час тренінгу учасники обговорили завдання та взаємодію між спеціалістами команди, а також алгоритми ведення випадків сімей, що опинилися в складних життєвих випадках. Зокрема, було визначено розподіл обов'язків у міждисциплінарній команді та порядок допомоги сім'ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Учасники підтвердили готовність співпрацювати задля якісного надання послуги патронату над дитиною.
Нагадаємо, послуга патронату впроваджується для дітей, чиї батьки опинилися у скруті та тимчасово не можуть про них піклуватися. Патронатний вихователь і його помічник забезпечують дитині необхідну підтримку та стабільність у кризовий період життя.