Вараський центр соціальних служб та послуг звітує про роботу відділень, які працюють на базі центру. Зокрема, сьогодні розповідаємо про роботу Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Центр став надійним прихистком для тих, хто потребує підтримки та захисту. Протягом 2024 року фахівці центру активно працювали, щоб забезпечити постраждалим доступ до широкого спектра послуг, допомагаючи їм почуватися безпечно й упевнено.

За рік до Денного центру надійшло 157 повідомлень зі служби "102" про випадки домашнього насильства, також зафіксовано 10 самостійних звернень. Допомогу отримали 44 жінки та 12 дітей.

photo 2025 01 13 16 46 23

Постраждалі від насильства отримали комплексну підтримку, зокрема соціально-психологічну та юридичну допомогу. Проводилися індивідуальні та групові консультації для стабілізації емоційного стану і відновлення психоемоційної рівноваги. Також організовувалися корекційно-реабілітаційні заняття для підлітків, які пережили насильство або належать до групи ризику. Працівники центру здійснювали соціальний супровід сімей і окремих осіб задля забезпечення їхньої безпеки та соціальної адаптації.

При Центрі функціонує "кризова кімната" — безпечне місце для тимчасового прихистку постраждалих. У 2024 році цією послугою скористалися 4 дорослих та 4 дітей.

Центр безоплатно надає правничу допомогу. Юристи консультують постраждалих, надають правову інформацію, розробляють індивідуальні стратегії захисту, допомагають складати заяви та інші документи, а також забезпечують представництво інтересів у судах. У результаті 16 осіб змогли знайти вихід зі складних життєвих обставин, захистити свої права та покращити умови життя.

photo 2025 01 13 16 45 43

За рік центр надав 478 послуг: жінкам — 270, чоловікам — 120, дітям — 88. Для підвищення обізнаності громади щодо проблеми домашнього насильства проводилися інформаційні заходи та тренінги на теми: "Зупини насильство — обери щасливе майбутнє!", "Захист прав людини", "Торгівля людьми: як уберегти себе та не стати жертвою".

З кривдниками (63 особи) проводили роз'яснювальну роботу про адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення насильства. Шестеро кривдників були направлені до суду для проходження спеціальної програми, четверо вже розпочали її проходження, ще двоє наразі служать у Збройних Силах України.

photo 2025 01 13 16 46 12

Проблема домашнього насильства залишається актуальною, і кількість випадків агресії зростає. Це підкреслює важливість посилення заходів для боротьби із цим явищем. Денний центр продовжує активно працювати над підтримкою постраждалих, підвищенням обізнаності громади та впровадженням ефективних програм запобігання насильству.

Ми закликаємо мешканців громади бути небайдужими та спільно протидіяти домашньому насильству.

photo 2025 01 13 16 46 17

Якщо ви постраждали від насильства або знаєте про такі випадки — звертайтеся:

Адреса: м. Вараш, мікрорайон Вараш 11;
Телефон: 38 (067) 009 26 26;

Усі звернення є конфіденційними. Спеціалісти зроблять все можливе, щоб допомогти!