Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з проєктом ЄС "Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні" (EU4SmallFarms) проведе інформаційний вебінар, присвячений ключовим питанням створення Виплатної агенції в Україні.
Вебінар відбудеться 17 липня 2025 року о 10:00 на платформі Zoom.
Захід буде корисним для агровиробників, представників фермерських асоціацій та громад, дорадчих служб та представників органів влади.
В Україні триває процес створення Виплатної агенції. Це вагома складова реформи аграрної політики України, що орієнтована на європейські підходи до управління сільським господарством. Водночас створення Виплатної агенції — це ключовий крок для доступу України до програм підтримки ЄС та розвитку сільського господарства на рівні з європейськими країнами. Запуск Виплатної агенції дозволить українським фермерам отримувати фінансову підтримку відповідно до європейських стандартів прозорості, доброчесності та контрольованості. Виплатна агенція – це суттєва ланка на шляху до Спільної сільськогосподарської політики ЄС.
Програма вебінару включає ознайомлення учасників з європейським досвідом функціонування виплатних агенцій та основними принципами їх діяльності. Інформування про перспективи для українських фермерів, які відкриває створення Виплатної агенції в Україні, а також про можливості доступу до фондів ЄС у межах інструментів передвступної допомоги. Також на вебінарі йтиметься про необхідні законодавчі зміни в Україні для створення Виплатної агенції, використання Державного аграрного реєстру в процесі державної підтримки фермерів та про інші важливі питання.
Для участі у вебінарі необхідно зареєструватися до 15:00 16 липня за посиланням.
Довідково. Створення Виплатної агенції, як важливої інституції фінансового управління в сфері сільського господарства, здійснюється в рамках реформи "Узгодження інституційних рамок сільського господарства і розвитку сільських територій із політикою ЄС" та реформи "Покращення інституційної та адміністративної структури для управління інвестиційними програмами", а також з метою реалізації ініціативи ЄС "Ukraine Facility" - програми фінансової підтримки Європейського Союзу для України на 2024–2027 роки.