Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відповів на звернення депутатів Вараської міської ради щодо недопущення зменшення соціальних гарантій і соціального захисту та порушення прав постраждалого населення від аварії на Чорнобильській АЕС.
Це рішення, за словами депутатів, є очевидним зменшенням соціальних гарантій та соціального захисту, а також порушенням прав населення яке постраждало в наслідок Чорнобильської катастрофи.
19 грудня 2024 міський голова м.Вараш Олександр Мензул разом із депутатами Вараської міської ради: Артем Стецюк, Сергій Макарук, Петро Мартинюк, Максим Шарабар, Юрій Кравець, Дмитро Ющук, Тетяна Латишенко, Ксенія Будь, Ігор Саворона, Олександр Дерев'янчук, Антон Сумленний та Яна Горегляд звернулися до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Зокрема, у своєму зверненні депутати закликали вжити заходів щодо недопущення застосування статті 7 та 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX в частині встановлення зменшеного розміру заробітної плати та прожиткового мінімуму для осіб, які проживають на радіоактивно забруднених територіях, а також ст.45 ч.1 цього Проекту в частині встановлення доплати у розмірі 2361 гривні.
У відповіді комітет повідомив, що надіслав зазначене звернення до Кабінету Міністрів України для розгляду. Про результати розгляду депутатів Вараської міської ради буде повідомлено визначеним Кабінетом Міністрів України органом.
Також зі змістом звернення було ознайомлено народних депутатів України - членів Комітету, які відповідно до статті 93 Конституції України мають право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України, для розгляду та прийняття рішень.
Детально ознайомитися із відповіддю Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів можна за посиланням.
Звертаємо увагу, що на території Вараської міської територіальної громади проживає понад 30000 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, з них: 498 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС; дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи - 7080, 834 – осіб, які мають інвалідність внаслідок захворювань, пов’язаних з аварією на ЧАЕС, з них - 39 дітей.
Важливо і надалі роботи всі можливі кроки з метою недопущення зменшення соціальних гарантій і соціального захисту та порушення прав населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи.