ЗАРЕЄСТРУВАТИ ФОП У ЦНАПі

 

163092770

   

Офіційна реєстрація фізичної особи підприємцем проводиться в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання, а також у нотаріуса.
Документи для відкриття ФОП:

 •  Заява щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця (форма 1 – заповнюється в державного реєстратора в день звернення);
 • Заява про обрання системи оподаткування (подається за бажанням заявника при поданні заяви для державної реєстрації фізичної особи-підприємця);
 •  Паспорт громадянина України;
 • Реєстраційний номер облікової картки платника податків.

При реєстрації ФОП заявник самостійно обирає вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту України 11.10.2010 № 457.

Як заповнити заяву державної реєстрації ФОП?

Заява на реєстрацію підприємця − це Форма № 1, затверджена Міністерством юстиції України наказом № 3268/5 від 18.11.2016 року в редакції від 08.07.2021 року. Заповнити цю форму потрібно друкованими літерами від руки. Також можна до відвідування ЦНАП заздалегідь завантажити шаблон заяви на сайті Міністерства юстиції України за посиланням, заповнити на комп'ютері й роздрукувати.

Зверніть увагу! Дата на заяві має співпадати з датою звернення до державного реєстратора.

Заява на реєстрацію ФОП розділена на 3 сторінки, кожна з яких поділена на інформаційні блоки. Заповнювати необхідно тільки ті блоки і сторінки, які стосуються відкриття Вашого ФОП, інші поля не заповнюйте. Якщо одна зі сторінок не заповнена, на реєстрацію подають тільки заповнені сторінки заяви.

Як заповнити заяву про обрання системи оподаткування?

Заяву на платника Єдиного податку можна подати в тому ж Центрі надання адміністративних послуг або в податковій службі за місцем реєстрації. У першому випадку це можна зробити під час подачі документів для відкриття ФОП, у другому випадку — термін залежить від групи ФОП:

 • 1–2 група — у той же місяць, коли був зареєстрований ФОП;
 • 3 група не платник ПДВ — протягом 10 днів із моменту реєстрації ФОП.

Порушення цих термінів спричинить переведення на загальну систему з 18% податку на дохід і 1.5% військового збору від чистого доходу. Заяву необхідно подати особисто або рекомендованим листом із повідомленням і описом вмісту.

Важливо! Після подачі документів для оформлення ФОП отримати в державного реєстратора/нотаріуса в ЦНАП опис документів, поданих для державної реєстрації ФОП і постійно зберігати його. Через 24 години після державної реєстрації підприємця Вам повинні видати виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в тому ж Центрі, де подавалися документи.

 

 

ЗАРЕЄСТРУВАТИ ФОП У ДОДАТКУ "ДІЯ"

 

Dodatok Diia

   

Найбільш простий спосіб реєстрації ФОП − в електронному вигляді на порталі державних послуг "ДіЯ". Реєстрація ФОП через ДіЮ вимагає від Вас отримання електронного цифрового підпису.

Після отримання електронного підпису і вибору потрібних КВЕД необхідно авторизуватися на порталі "ДіЯ" та подати заявку на сторінці "Автоматична реєстрація ФОП".

Далі необхідно натиснути кнопку "Відкрити за 10 хвилин" і виконати такі дії:

 • пройти реєстрацію з допомогою електронного цифрового підпису;
 • підтвердити країну громадянства та адресу;
 • вибрати необхідні КВЕД;
 • у форматі "Так"/"Ні" відповісти на питання системи про перебіг підприємницької діяльності;
 • обрати систему оподаткування;
 • якщо Ви плануєте бути платником ПДВ, поставити позначку у відповідному пункті;
 • вказати свої контакти;
 • заповнити заяву на реєстрацію ФОП та підписати її електронним підписом.

Повідомлення про відмову або згоду на реєстрацію приватного підприємця, виписка про реєстрацію ФОП з'явиться в особистому кабінеті й надійде листом на електронну скриньку протягом двох діб.

У тому ж кабінеті можна отримати виписку з реєстру в електронній формі, яку можна роздрукувати й користуватися нею як звичайним дійсним документом.

Відмітки про обрану підприємцем систему оподаткування разом із заявою будуть надіслані в податкові органи за місцем Вашої діяльності або реєстрації.